23 серпня Україна відзначає День державного прапора України, а 24 серпня 2021 року тридцятий рік поспіль Україна святкує День Незалежності! Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України.
Рішення про проголошення незалежності ухвалювали за допомогою всенародного референдуму, на який винесли лише одне запитання – «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Понад 90% українців в усіх областях країни висловили схвальну думку. Найбільша підтримка була в Тернопільській (98, 67%), Івано-Франківській (98, 42%), Львівській (97,46%), Черкаській (96, 93%), Рівненській (95,96%) та Київській (95,52%) областях.
"Кожен з нас сам карбує ціну своєї особистості; людина буває великою чи малою в залежності від власної волі."
Семюел Смайлс
А Ви добре знаєте нашу країну? Вашій увазі кілька цікавих фактів про Україну:
Україна — це територіально найбільша з країн Європи.
За кількістю населення Україна посідає 5 місце в Європі (після Німеччини, Італії, Великобританії, Франції) та приблизно 21 місце у світі. На її долю припадає 7,3% населення Європи i 1% населення Землі.
Запорізька Січ — суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва — по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі.
Автор першої в світі Конституції — українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 г, у Франції та Польщі тільки в 1791 році.
Через територію України проходять чотири з десяти європейських транспортних коридорів
П’ять українських об’єктів внесені до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО, які є видатними культурними і природними цінностями, що становлять надбання усього людства, це такі:
— Kiev – Saint-Sophia Cathedra
— Kiev – Related Monastic Buildings, Kiev-Pechersk Lavra
— L'viv – the Ensemble of the Historic Centre
— Struve Geodetic Arc
— Primeval Beech Forests of the Carpathians
Українець Микола Сядристий, хоч і не «лівша», але підкував блоху, прямо як у казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.
В Україні – найбільший запас марганцевої руди в світі, 2.3 мільярда тонн або близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас чимало залізної руди – 7% світових запасів.
На території України зосереджено чверть усіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю.
Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». У 2001 році, літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.
Іван Павлович Пулюй (1845—1918 рр.) — перший український фізик світового рівня, співзасновник рентгенології. Він домігся найвищої на той час якості Х-променевих фотографій, опублікованих у європейській пресі. А виконана у США одним з І.Пулюєвих електровакуумних апаратів рентгенограма вперше у світі зафіксувала перелом людської кінцівки.
Ігор Іванович Сікорський (1889—1972 рр.) — авіаконструктор, який на початку XX ст. розробив цілу серію нових моделей літаків (серед них — одні з перших у світі багатомоторні літаки «Гранд», «Руський Витязь» та «Ілля Муромець») та гелікоптерів.
Україні, у містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.
Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдено в Україні, у селі Межиріччя Рівненської області. Їм 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.
(За матеріалами порталу «Рідна країна»)
"Той може, хто думає, що може."
Будда
Шануймося, панове! З Днем незалежності, Україно!